Karma dla psa – co zrobić, aby twój pies nie tył?

 Karma dla psa — co zrobić, aby twój pies nie tył?

Pies tak jak człowiek, jeśli nie urozmaica swojego jedzenia i spożywa pokarmy zbyt tłuste bądź zbyt kaloryczne to może szybko przytyć, co jest niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli twój pies spożywa pokarmy, które powodują, że ciągle tyje to, należałoby zmienić domowe jedzenie na smaczną i pożywną karmę dla psa, która pozwoli mu wrócić do normalnej wagi. Wiele osób karmi swoje psy domowymi potrawami co negatywnie wpływa na ich zdrowie oraz kondycję. Poza tym z psem trzeba dużo spacerować oraz biegać, aby miał gdzie spalić zbędne kalorie. Trzymanie psa cały czas w domu nie jest niczym dobrym, ponieważ zwierze nie czuje się szczęśliwe i przybiera na wadze. Każde zwierzę nawet pies ma swój naturalny instynkt. Wielu właścicieli psów zapomina, że to nie są zabawki i nie można ich tak traktować. Każdy pies ma swoje przyzwyczajenia i zamykanie zwierząt w klatkach czy domach jest błędem, który doprowadza do ich kalectwa. Pies to istota myśląca i aby poczuł się szczęśliwy, powinien spożywać karmę najwyższej jakości.

Smakowita karma dla psa, która wspomaga aktywność fizyczną.

Aktywność fizyczna psa ma bardzo duży wpływ na jego zdrowie. Aby pies miał siłę biegać i bawić się ze swoim właścicielem musi dobrze zjeść. Nie chodzi tutaj o napychanie swojego pupila kalorycznym jedzeniem, lecz o podawanie mu zdrowego pokarmu, który ochroni go przed chorobami. Aby pies czerpał radość z codziennych zabaw, nie może być ociężały ani przejedzony. Spożywając pełnowartościową karmę, nie będzie miał wzdęć czy skrętu jelit. Podawanie nieodpowiedniego pokarmu doprowadza właśnie do tego. Jedząc smakowitą karmę, która została stworzona z myślą o aktywnych psach, twój pies już nigdy nie będzie miał problemów z wypróżnianiem. Witaminy, mikroelementy oraz wartości odżywcze dodają wiele energii, których twój pupil potrzebuje, aby normalnie funkcjonować. Bark ruchu dla psa to otyłość, złe samopoczucie oraz szereg dolegliwości. Podczas wysiłku fizycznego u psa wydziela się hormon szczęścia, który sprawia, że zwierze czuje się zadowolone. Każdy pies powinien jeść to, co pozwoli mu w pełni cieszyć się aktywnością na pełnych obrotach.

6 myśli nt. „Karma dla psa – co zrobić, aby twój pies nie tył?

  1. Witam! Zgadzam się w pełni. Niektórzy myślą, że posiadanie psa to frajda i jedyne o czym trzeba pamiętać to wyprowadzanie na spacer. Wielu zapomina, że o psa trzeba dbać niemal jak o siebie. Nie wystarczają resztki ze stołu i byle jaka karma. Zbilansowana dieta i odpowiednia karma to jednak nie wszystko. Odpowiednia ilość spacerów i odpowiednie natężenie wysiłku też jest bardzo ważne. Pozdrawiam 🙂

  2. O pieska trzeba jak najbardziej dbać i często kontrolować jego wagę nie można mu dawać wszystkiego do jedzenia bo zaraz przytyje tak miałam z moją sunią która w ciągu miesiąca bardzo przytyła więc zastosowałam jej dietę i często z nią wychodziłam na spacery 🙂 teraz wygląda o niebo lepiej i na pewno zdrowiej się czuje a ja mam czyste sumienie ze nie zaniedbuje swojego pupilka

  3. Z pieskiem to tak jak z człowiekiem. Jak dajemy mu do jedzenia byle co, resztki z obiadu, nie pilnujemy wartości kalorycznych, witamin, ruchu – przybędzie mu tłuszczyku, waga szybko będzie rosła. A jak nie zadbamy o ilość ruchu odpowiednią dla rasy psa, to sprawimy, że będzie nieszczęśliwy. A ciężej wyciągnąć psa z nadwagi, niż dbać o to, żeby ona się nie pojawiła.

  4. Bardzo ciekawy artykuł. Zgadzam się w zupełności z tym, że o psiaka trzeba dbać, szczególnie o to by nie miał problemów z wagą – odpowiednia dieta i dużo ruchu jest dla niego najważniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *