Karma dla psów aktywnych – co wybrać?

Współczesna rola zwierząt w małym stopniu łączy się z tą historyczną. W sposób szczególny dotyczy to psów, które coraz częściej są domowymi pupilami i mało kto oczekuje od nich, że będą spały w budzie, brały udział w polowaniach czy ciągnęły zaprzęg.karma dla psówRzecz jasna jest to domena głównie krajów o wysokim poziomie rozwoju – do takich możemy zaliczyć Polskę, a w wielu sytuacjach te tradycyjne role nadal są pełnione. Naturalnie wyprawy psimi zaprzęgami nadal świetnie funkcjonują jako metoda transportu w mało dostępnych okolicach, a poza tym stały się ciekawą atrakcją urozmaicającą wycieczki szkolne, biwaki czy zimowe kuligi. W tym momencie należy również wspomnieć, że miejsce tradycyjnego karmienia resztkami ze stołu, zajęła sucha bądź mokra karma dla psów profesjonalnych producentów takich jak Bosch.

Karma dla psów tej firmy produkowana jest w rodzinnym zakładzie, przy której tworzeniu wykorzystano najnowsze odkrycia naukowe. Troskliwie wybrane dodatki i składniki zostały przerobione w starannym procesie obróbki w pyszną, optymalnie zbilansowaną oraz doskonale przyswajalną karmę dla psa. Mięsne składniki karmy spełniają nawet standardy żywienia dla ludzi. I tak dla przykładu karma dla psów aktywnych Bosch Active, drób uwzględnia wszystkie potrzeby psów aktywnych. Bosch Adult, jagnięcina i ryż natomiast to karma dla psów dorosłych, ras dużych i olbrzymich, o przeciętnej aktywności przeznaczona dla wrażliwych ras psów.

karma dla psów

Psy są dziś istotną częścią licznych rodzin, dzieci oswajają się z nimi od najmłodszych lat, ucząc się wrażliwości i odpowiedzialności. Są też nieocenionym wsparciem dla osób niedowidzących, którym pomagają poruszać się po nieznanej okolicy i sprawiają, że czują się one jak osoby zupełnie sprawne, a także dla policji, kiedy biorą udział w szukaniu narkotyków czy podejrzanych ludzi.

Psy są także atrakcją uświetniającą programy telewizyjne, a nawet imprezy firmowe, gdzie nieraz mają miejsce zajęcia z dogoterapii czy różnorodne treningi z psami. W ten sposób ze zwierząt przede wszystkim użytkowych psy przeszły do pozycji ważnej części życia człowieka.

Zwierzęta od zarania dziejów stanowią istotny element życia i działalności człowieka. Pomagają w pracy, ale jednocześnie są wieloletnimi towarzyszami codzienności. Zauważenie licznych możliwości oraz siły zwierząt miało wpływ na rozwój niejednego ludzkiego osiedla, a docenia się ich pomoc zarówno w transporcie, jak i podniesieniu bezpieczeństwa czy medycynie.

Skan podpisu3

20 myśli nt. „Karma dla psów aktywnych – co wybrać?

  1. Ja tam swojemu psu oprócz karmy gotuje zupy takie pożywne i po tym łapie sporo siły, czasem na ochłapkach z kurczaka, czasem wołowe skrawki z osiedlowego mięsnego plus jakaś marchewka i je tylko szum/

    • Jak do tej pory nikt nie skarżył się, że piesek źle reaguje. Przy zmianie należy zachować ostrożność tzn. zmieniać powoli czyli najpierw mieszać obie karmy (tą którą podajemy z tą na którą chcemy zmienić) tak aby dopiero po ok 2-3 tyg. zmienić na stałe.

  2. ja mam jack rusella, dużo z nim wychodzimy, ma duże wybieganie więc chyba można go zaliczyć do psów aktywnych, co jemu można podawać?

  3. Zastanawiałem się kiedyś nad tym, czy na przykład zimą powinienem karmić mojego psa inną karmą. Poszedłem do weterynarza, zasięgnąłem opinii i okazało się, że w tym czasie powinienem dodawać do jedzenia specjalne witaminy i preparat wzmacniający odporność. Ale w sklepie niczego nie znalazłem, bo mieszkam w małym mieście. Muszę na kolejną zimę zaopatrzyć się wcześniej.

  4. Ja dla psa zawsze kupowałam karmę z lidla, ale po jakims czasie zaczęłam kupować właśnie Royala i wtedy sierść jest o wiele lepsza u psa. Polecam

  5. witaj 🙂 Trafiłem na Twojego bloga w zeszłą niedziele, do tej pory przeczytalem już wszystkie Twoje wpisy i w sumie muszę Ci powiedziec, ze czekam na kolejne 🙂 Cos mnie zatrzymało przy Twoim blogu, może to Twoj wielki talent do pisania?

  6. Rola psa w życiu jest bardzo ważna (przynajmniej w moim życiu). Pies często zastępuje mi przyjaciół, spędza ze mną dużo czasu, okazuje mi miłość w zamian nie oczekując nic więcej poza pełną michą jedzenia i wody. Dlatego uważam, że zwierzęta w przeciwieństwie do człowieka zasługują na bezgraniczną miłość i zaufanie. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *