Psy – co sprawia, że nasze Pupile są szczęśliwe?

Psy – co sprawia, że nasze Pupile są szczęśliwe?

Psy to istota myśląc, która potrafi analizować to, co się dzieje w jego otoczeniu. Aby psy były szczęśliwe, trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach. Pierwszą z nich jest regularne wyprowadzanie psa na spacery. Im częściej się to robi tym lepiej. Aby poczuły się szczęśliwe, należałoby pozwolić mu na zabawę. Szczęśliwy pies to taki, który ma możliwość funkcjonowania w otoczeniu sprzyjającym jego naturze. Psy rasy Jack RussellPsy trzymane w blokach są nieszczęśliwe, ponieważ praktycznie cały czas przebywają w pomieszczeniu zamkniętym i nie mają kontaktu z innymi zwierzętami czy z ludźmi. Wielu właścicieli psów zapomina, że psa nie można traktować jak człowieka, czyli przykrywać kołderkami czy uczyć go spać na łóżku. Psy to nie zabawki oraz coś, co ma poprawiać humor właściciela.

Zabawa z psem nie może obywać się na zasadzie ciągłego przytulania i traktowania go jak zabawkę. Ubieranie psów w jakieś ubranka czy świecidełka to kolejny błąd popełniany przez właścicieli czworonogów, który sprawia, że pies nie może być sobą.

Jak traktować psa, aby był szczęśliwy?

Wiele psów podczas zabawy nie ma możliwości poczucia psiego instynktu. Jeśli pies zaczyna kopać dziurę w ziemi, to właściciel zaczyna go napominać, że nie wolno lub, że będzie miał brudne łapu. Zachowanie takie jest unieszczęśliwianiem swojego pupila i skazywanie go na życie w smutku. To, że psy czasami szczekają, nie oznacza, że są złe, a w ten sposób pokazują swój charakter. Jeśli pies na widok właściciela skacze mu do nóg, to znacz, że się cieszy i jest szczęśliwy. Tłumienie emocji w swoim pupilu działa na niego negatywnie. Nie powinno się również za każdym razem kąpać swojego psa jeśli zobaczymy, że się ubrudził. Zwierze chce obcować z naturą na swój sposób i nie zwraca uwagi na to, że się zabrudziło, podobnie jak małe dziecko. Spokojny i potulny piesek, który pozwala sobie wiązać kokardki, nie jest sobą, a pozwala na to ze strachu. Węch to coś, co u psa jest elementem, umożliwiającym identyfikacje otoczenia. Nie powinno się zakazywać psu obwąchiwania różnych przedmiotów. Częstym nawykiem zwierząt jest obsikiwanie słupów czy płotów. Psy w ten sposób oznaczają nowy teren. Zakazywanie mu takich zachowań odbiera radość życia.

choroby psów

14 myśli nt. „Psy – co sprawia, że nasze Pupile są szczęśliwe?

  1. Prowadzisz fajnego bloga 😉
    Ja zawsze powtarzam, że „pies to też człowiek”, a co za tym idzie, potrzebuje wielu rzeczy, a nie tylko krótkiego spaceru i miski aby być szczęśliwym. Psy to wspaniałe mądre istoty. Wyczytałem ostatnio, że w zależności od tego w jakim tonie mówimy do psa, przekręca łeb w prawo lub lewo. 🙂 Jeśli to prawda, to świadczy o ich ogromnej mądrości.

  2. Pies potrzebuje właściciela, a prawdziwy właściciel nie obędzie się bez psa. Oswojony pies bez właściciela nie jest szczęśliwy. Po prostu pies ma taki instynkt, że zawsze będzie na swojego właściciela czekał i mu ufał.

  3. Hej 🙂 Widze, ze pisanie jest Twoja pasja 🙂 Od razu jak się czyta Twoje wpisy, widac, ze powstawały one z sercem i pasją 🙂 A tych kwestii nie kupi się za żadne pieniądze, ani skarby 🙂 To po prostu trzeba czuc, dlatego tez tak chętnie wracam na Twojego bloga 🙂 Pisz dalej, a na pewno sympatyków będzie Ci przybywac 🙂 Pozdrowienia

  4. Żeby pies był szczęśliwy z nami to musi mieć po pierwsze możliwość podejmowania własnych wyborów, oczywiście w granicach rozsądku możemy mu, na to pozwolić. Musi mieć codziennie pełną michę, oraz musimy mu pokazywać, że bardzo się cieszymy, że jest z nami. To jest absolutna podstawa, żeby nasz pupil nie chciał już nigdy odejść od nas.

  5. Myślę, że wiele zależy od rasy. Są takie psy, które bez właściciela rzeczywiście wyglądają nieszczęśliwie, ale rasy bardziej wrogie dla człowieka nie są już tak przyjaźnie nastawione.

  6. Uważam że każdy pies i to bez wyjątku swoje upodobania, zabawy ulubione. Kazdy piesek ma swoją dusze, swój styl i trzeba dopiero odkryć czym dany piesek będzie miał ochotę się bawić czy nie. Ale najwięcej frajdy daje pieskom zabawa z nami, właścielami, my musimy pokazać że są kochane wtedy będą bardzo szczęścilwe. Podrawiam 🙂

  7. Mam straszną apsiozę – czyli niedobór psa. Naprawdę, idę ulicą i cieszę się jak jakiś szczeniak nieogarnięty merda ogonem i na mnie skacze liżąc. Niestety, przez jakiś czas nie będę mógł posiadać psa :/ Ale jak już czas nadejdzie… To ze schroniska. Czy można liczyć na radę, jak poznać psa który „nada się”?

  8. Jeśli psa będziemy dobrze traktować to odpłaci on tym samym – będzie się cieszył na nasz widok i stanie w obronie kiedy będzie trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *